Dziękuję Ci, że jesteś na mojej stronie i czytasz te słowa. Poświęcona jest ona tematowi, który od 20 lat jest moją wielką pasją: obserwacjom nieba przez teleskop, które odmieniają człowieka, rozbudzają ciekawość świata, dostarczają niezapomnianych wrażeń z kontaktu z niezwykłością rozgwieżdzonego nieba.

Kiedy ogłoszono wyniki ankiety wśród reprezentatywnej grupy naukowców, to wskazywali oni najczęściej widok Księżyca przez teleskop, jako czynnik, który w młodości rozbudził w nich zainteresowanie naukami ścisłymi.

Jestem z wykształcenia astronomem. Stopień doktora nauk fizycznych o specjalności astronomia uzyskałem w październiku 2015 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Moja rozprawa była oparta o własne obserwacje wykonane w obserwatorium Uniwersytetu w Piwnicach pod Toruniem. Na UMK uzyskałem również w 2009 roku tytuł magistra oraz w 2004 roku tytuł licencjata astronomii. W 2015 roku zostałem tatą wspaniałej dziewczynki o imieniu Pola i dopiero wtedy odkryłem, gdzie znajduje się moje centrum Wszechwiata.

 Zapraszam Cię do bliższego zapoznania się z moim serwisem, znajdziesz na nim trochę artykułów o historii astronomii, jak i na temat bieżących wydarzeń na niebie. Możesz zapoznać się z moją ofertą pokazów nieba, a z pewnością możesz zapisać się na mój Newsletter, żeby nie przegapić żadnych nowości. 

Image